3. díl - Jak začít s křišťálovou koulí?

Už jste nadšení, jak svou kouli vyzkoušíte? Já byl jako začátečník také nedočkavý. A co když nebude vaše křišťálová koule fungovat? Nebojte, bude. Asi ne hned, ale po trochu cvičeních uvidíte ve své křišťálové kouli své první obrazy. Jen jestli víte, jak se o svou kouli postarat, abyste ji neublížili, abyste ji předali část své energie a abyste ji chránili před vybitím či zneužitím?

Domnívám se, že většina z vás má kouli křišťálovou. Měli byste vědět, že křišťál představuje ženský princip (na rozdíl od obsidiánu, který představuje princip mužský) a tak jeho spojení funguje nejlépe za svitu Měsíce. Dokonce hraje významnou roli také jeho fáze, při které s koulí pracujete. Nejvhodnější je doba, kdy Měsíc dorůstá. Naopak couvající Měsíc přináší komplikace.

 

Tři pravidla, než kouli dáte na stůl:

  1. Nevystavujte svou kouli dennímu světlu. Došlo by ke ztrátě energie, kterou jste do koule již vložili a mohli byste začít s jejím nabíjením znovu. Také existuje prozaický důvod - křišťálová koule funguje také jako lupa a mohly byste neúmyslně způsobit požár.
  2. Nevystavujte křišťálovou kouli umělému světlu. Když do ni budete nahlížet, zapalte si svíčku a zhasnete v místnosti všechna světla na elektřinu.
  3. Správné načasování je pro práci velmi důležité. Pokud nejste v klidu a uvolnění, raději počkejte na příhodnější chvíli.

Nastal-li správný čas, dejte na stůl sametovou dečku. Samet je nejlepší materiál. Pohlcuje odrazy světel a vy budete mít jistotu, že to co uvidíte pochází opravdu z koule. Já osobně mám dvě sametové dečky. První zakryji celý stůl, tu druhou přehodím přes stojan koule a pak až do stojanu kouli vložím.

Jako v pohádkách

Vzpomeňte si na nějakou pohádku, ve které čarodějnice nahlížela do křišťálové koule. Určitě si vybavíte, jak rituálně mává rukama před koulí. Tak to je Sigla. Vybavujete si také její strnuly pohled? Ty vyvalené oči upřeně hledící do koule? Tak to je to, co se naučíme v další kapitole. Dnes tento pohled nebudeme potřebovat.

Sigla jako zámek

Sigla je magické znamení, symbol, kterým přivoláváte nebo naopak zaháníte energii pocházející z univerza (vesmíru, chcete-li). Každý anděl má svou siglu, 

Ukázka sigly Andělů

stejně tak každý živel a každá planeta atd. My pro naši potřebu práce s koulí použijeme siglu pro odemknutí a zamknutí koule. Před použitím ji siglou odemkneme a po použití zase zamkneme, aby si koule svou moc uchovala jen pro nás. Můžete si vytvořit vlastní siglu, jako tajný klíč. Je však zakázáno, abyste používali stejnou, která je již určena andělům a duchům! Siglu provádíme vstyčeným ukazovákem do vzduchu před koulí.Koule má také vlastní siglu, která se provádí pohyby otevřenými dlaněmi kolem koule, jako byste ji chtěli pohladit. Dvakrát ji pohlaďte levou rukou a dvakrát pravou. Nebo si pořadí uzpůsobte podle sebe. Při hlazení se však koule nedotykejte. Jde jen o naznačení pohybu kolem koule. Každým dotykem kouli upackáte a při používání musí zůstat vždy vyleštěná a bez nečistot.

Nabíjení nové křišťálové koule

Každý magický předmět musí mít energii. Pokud ji nezískal při svém vzniku, musíme ji do předmětu předat my sami. Runy, vyřezávané ze dřeva, ji dostanou ze stromu, ze kterého pocházejí. Naproti tomu např. Golemovi byla  životní síla dána jinak, později člověkem. Křišťálová koule (podobně jako Golem) potřebuje trošku té naší energie, abychom s ní mohli komunikovat. Komunikace probíhá tak, že vy ji položíte otázku a ona vám odpoví. Taky jsme si v předchozí kapitole říkali, že koule je vlastně projekční plátno naší mysli. Aby komunikace fungovala, musíme do koule vložit trochu své energie, bez toho to prostě nejde. Také se někdy říká, že ji na sebe naladíme. Říká se tomu nabíjení. V esoterice je to častý pojem. Jde o rituál, kdy magickým předmětům vdechneme sílu a moc. Pokud bychom naši novou kouli nenabili, stejně by postupem času naši energii vstřebala, ale o to náročnější (a zprvu bez výsledku) by zpočátku byla komunikace mezi námi a naší kouli.

Proveďte kolem koule své znamení sigly pro její odemčení a dívejte se do jejího středu, ne před ní, ani ne za ni, prostě dovnitř. Zkuste si uprostřed koule vytvořit pomyslný střed a zaměřte se na něj. Zvolna dýchejte. Mějte mysl otevřenou. Pokud pocítíte potřebu mrkat, klidně mrkejte. Při nabíjení není technika strnulého pohledu nutně zapotřebí. Dejte ruce na stůl, otevřete dlaně a dejte je blíž ke kouli, jako byste ji chtěli sevřít. Nedotykejte se ji, jen se k ní přibližte. Nabíjení probíhá pomocí čtyř živlů: Oheň, zem, voda a vzduch. Začněte si vizualizovat uvnitř koule oheň. Oheň je červený, představte si uvnitř koule červené světlo, ať vás pohltí pocit horka. Jakmile si budete jisti svou představou, nechte obraz v kouli rozplynout (rozpustit) do prázdna.

Vzduch má bílou barvu, mějte pocit, že se vznášíte a letíte.
Voda má barvu světle modrou, představte si, jak vás voda ostře a nepříjemně studí.
Zem má barvu hnědou. Má navozovat pocit tíhy a hustoty.
Po rozpuštění obrazu země kouli zase zamkněte siglou.
Hotovo.

Poku si nejste svým výsledkem zcela jistí, klidně nabíjení opakujte. Při práci s kouli není kam spěchat.

Pozor! Kouli skladujte vždy ve tmě. Nejlépe uděláte, když ji zabalíte do sametu, který nepropouští světlo, obvažte samet šňůrkou a schovejte zabalenou kouli na nejhlubší místo ve skříni. Určitě nechcete, aby s ní manipuloval někdo jiný a naopak chcete, aby si uchovala vaší energii. Nikdy nedovolte, aby se vaší koule dotýkal někdo cizí.

Mate svou koulí již nabitou? I kdyby jste neměli, nevadí, klidně pokračujte čtením dalšího dílu "Díl 4. - Cvičení bez koule.” Jak sám název napovídá, při čtení kouli tentokrát nebudeme potřebovat.

Čti 4. díl: Cvičení bez koule.

Ohodnotit tuto položku
(1 Hlasovat)
Martin B. H.

karty, odstraňování bloků, věštby.

Jeho zálibou je vykládání tarotu a andělských karet. Když přijde čas, nahlíží do křišťálové koule. Je vášní je studium esoteriky a získávání praktických zkušeností s věšteckými technikami období Vodnáře.

Více z této kategorie: « 4. díl - Cvičení bez koule

4963 komentáře

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.

zpátky nahoru